شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

تنظیم دمای یخچال سامسونگ

تنظیم دمای یخچال سامسونگ از آن دسته کارهایی است که هنوز هم بسیاری از کاربران، با درست انجام دادن آن مشکل دارند. به دلیل پرسش‌های پیش آمده‌ی فراوان در این خصوص، این مقاله را به چگونگی تنظیم دمای یخچال سامسونگ، اختصاص دادیم. شرکت‌های سازنده‌ی یخچال همیشه درجه مطلوب و مناسب را برای یخچال خود پیشنهاد می‌کنند. این اطلاعات به راحتی در دفترچه راهنمای کالا، قابل دسترسی است. تنظیم دمای یخچال سامسونگ، موضوع مهمی است که باید مورد توجه کاربران این دستگاه قرار گیرد؛ چرا که با بالاتر بودن درجه‌ی دمای یخچال از حد مطلوب، کمپرسور یخچال سامسونگ مجبور است سخت کار کند تا دمای یخچال را به مقدار تنظیم شده برساند و این اتفاق خوشایندی برای یخچال نخواهد بود.

با تداوم این شرایط ، ممکن است پس از مدتی کمپرسور یخچال به طور کلی معیوب شود. کمتر بودن دمای یخچال از حد ایده آل هم مسلما هوای سرد داخل یخچال را کم میکند و این امر موجب فاسد شدن مواد غذایی داخل آن میشود. لازم است اشاره کنیم، که یخچال در فصل گرما یک درجه می‌تواند از مقدار درجه مطلوب بالاتر باشد و همچنین در فصل سرما یک درجه از مقدار دمای مطلوب پایین‌تر باشد. با ما همراه باشید تا به بررسی چگونگی تنظیم دمای یخچال سامسونگ، بپردازیم.

تنظیم دمای یخچال سامسونگ

اهمیت تنظیم دمای یخچال سامسونگ

متخصصان صنایع غذایی بر این باورند، دمای مناسب در یخچال برای سالم ماندن مواد غذایی باید بین صفر تا چهار درجه سانتیگراد باشد تا از رشد انواع باکتری ها، قارچ ها و کپک ها جلوگیری شود. البته نحوه ی چیدمان مواد غذایی هم بر حفظ تازگی این مواد هم تاثیر گذار است. لازم است به این مسئله توجه داشته باشید که یکی از آلوده ترین بخش های یخچال مربوط محل قرار گیری میوه‌ها یا همان جامیوه‌ای است. این آلودگی در صورتی که میوه و سبزی شسته نشده در یخچال قرار بگیرد، بسیار بیشتر می‌شود و محلی مناسب برای رشد و تکثیر باکتری ها، به وجود می‌آورد. تنظیم دمای یخچال سامسونگ، با نظر به محل قرارگیری این مواد صورت می‌گیرد که در ادامه به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.

تنظیمات دمای یخچال سامسونگ

طبق اطلاعات مندرج در وبسایت رسمی سامسونگ، دمای مطلوب و مناسب یخچال، ۳ درجه سانتی گراد و دمای مناسب فریزر آن ۱۹- درجه سانتی گراد است. سامسونگ همچنین پیشنهاد می کند که یخچال خود را ۵ الی ۱۰ سانتی متر از یخچال فاصله دهید تا بهره وری یخچال کاهش نیابد. البته تست هایی طراحی شده تا کاربر بتواند از تنظیم بودن دمای یخچال خود، آگاه شود که در مقاله جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

تنظیم دمای یخچال معمولی

منظورمان از یخچال های معمولی آن دسته از یخچال هایی ست که تنها یک درجه ی تنظیم دما دارند. در این یخچال‌ها، می‌توان دمای فریزر را جداگانه و دمای یخچال را جداگانه تنظیم نمود. برای تنظیم دمای یخچال سامسونگ خود در چنین مواقعی، درب یخچال را باز کنید و کلید تنظیم درجه دمای یخچال را پیدا کنید. سپس دمای یخچال را بر 2 یا 3 و یا 4 قرار دهید. دمای مناسب 3 می باشد.

تنظیم دمای یخچال های دیجیتالی

کنترل و تنظیم دمای یخچال سامسونگ، در مواقعی که دستگاه دیجیتالی و هوشمند باشد، کمی پیچیده‌تر است. اگر کنترل کننده‌ی دما در جلوی یخچال قرار دارد در ابتدا باید قفل تغییر دما را باز کنید و سپس درجه یخچال را تنظیم کنید. دکمه  Unlock را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا علامت قفل موجود بر روی صفحه نمایش به صورت قفل باز شده تغییر یابد. حالا با استفاده از دکمه  Cooling temperature یا Refrigerator temperature  دمای یخچال را کم و زیاد نمایید. همچنین در یخچال هایی که سیستم Jet Freezing موجود می باشد می توانید با فعال کردن آن در سریع ترین زمان فریزر یخ می سازد.

کیفیت را در نمایندگی سامسونگ زون تجربه کنید

سامسونگ زون، از مدت‌ها قبل با همکاری مستقیم مرکز سخت افزار ایران، در شعب مختلف، شروع به کار کرده است و خدمات متعددی در راستای فروش و تعمیر یخچال و انواع محصولات این برند ارائه میدهد. کیفیت خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات سامسونگ در بالاترین حد ممکن بوده و رضایت و اطمینان خاطر بسیاری از کاربران و خریداران را در سراسر کشورمان به دنبال داشته است. این مجموعه با همکاری کارشناسان و متخصصان زبده و تجهیز کارگاه ها و مراکز فروش خود به امکانات بالا، هم اکنون به یکی از مراجع مهم و معتبر در خصوص ارائه ی خدمات فروش و پشتیبانی بدل شده است.

[us_carousel columns=”4″ items_quantity=”6″ items_layout=”portfolio_2″ carousel_dots=”1″ carousel_autoplay=”1″ taxonomy_category=”%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%db%8c%d8%ae%da%86%d8%a7%d9%84-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af,%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa” overriding_link=”post”]
2/5(1 امتیاز)