شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چرا ایرپاد به گوشی وصل نمی شود؟

یکی از مشکلات رایج کاربرانی که از ایرپاد استفاده می کنند، وصل نشدن ایرپاد به گوشی است. گاهی اوقات ممکن است عدم اتصال ایرپاد به گوشی به دلیل خراب شدن آن باشد و مجبور به تعویض ایرپاد خود شوید. اما این امکان وجود دارد که بروز یک سری مشکلات پیش پا افتاده دلیل وصل نشدن ایرپاد به موبایل باشد.

در نتیجه می توان با برخی راه حل ها این مشکل را برطرف کرد و مجددا ایرپاد را به گوشی متصل کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا ابتدا دلایل وصل نشدن ایرپاد به گوشی را بررسی کنیم و سپس در ادامه با روش های رفع این مشکل آشنا شویم.

وصل نشدن ایرپاد به گوشی

دلایل وصل نشدن ایرپاد به گوشی

می توان چند دلیل زیر را عامل عدم اتصال ایرپاد به گوشی در نظر گرفت:

 • ممکن است باتری ایرپاد کم باشد
 • مشکلات نرم افزاری
 • بروز مشکل در اتصالات فیزیکی بین دو دستگاه
 • وصل نشدن ایرپاد به گوشی به دلیل جمع شدن ذرات و گرد و غبار درون ایرپاد
 • بروز مشکل در اتصال به بلوتوث
 • بروز مشکل در تنظیمات صوتی ایرپاد و بالانس نبودن استریوی دستگاه ها

راه حل های رفع مشکل وصل نشدن ایرپاد به موبایل

برای رفع مشکل عدم اتصال ایرپاد به گوشی باید چند راه حل را امتحان کرد. اول از همه مطمئن شوید که بلوتوث هر دو دستگاه روشن باشد. نکته مهم بعدی بررسی شارژ ایرپاد و گوشی است. حتما هر دو دستگاه را به شارژ وصل کنید تا مشکلی در اتصال پیش نیاید. اگر شارژ ایرپاد شما کم باشد قطعا در اتصال آن به گوشی مشکل به وجود می آید.

بعد از انجام این کارها اگر هنوز هم در در اتصال ایرپاد به گوشی مشکلی وجود داشت می توانید از روش های کاربردی زیر برای رفع مشکل وصل نشدن ایرپاد به گوشی استفاده کنید. اگر راه حل های زیر هم نتواند مشکل را برطرف کند باید برای رفع ایراد به وجود آمده از نمایندگی اپل برای ارائه خدمات تخصصی کمک بگیرید.

تمیز کردن ایرپاد

تمیز نبودن ایرپاد می تواند دلیل اصلی وصل نشدن ایرپاد به گوشی باشد. کثیف بودن ایرپادها روی عملکرد درست این دیوایس ها اثر منفی می گذارد، چرا که سنسورهای مجاور آن را مسدود کرده و به دلیل آسیب های الکتریکی مانع اتصال می شود. بنابراین برای رفع مشکل به باید آنها را به دقت تمیز کرد. نکته مهم این است که اگر تمیز کردن ایرپادها به درستی و با دقت زیاد انجام نشود، ممکن است برای همیشه ایرپادها از کار بیفتند. خصوصا این که معمولا اکثر ایرپادها ضد آب نیستند. از یک پارچه تمیز و کمی مرطوب برای تمیز کردن لکه های روی ایرپاد استفاده کنید.

همچنین از یک پارچه نرم و خشک برای پاک کردن گرد و خاک روی ایرپاد استفاده کنید. از یک پنبه کوچک و خشک برای تمیز کردن میکروفون و بلندگوهای ایرپاد استفاده کرده و نوک ایرپاد را نیز جدا کرده و آن را با آب بشویید. حتما نوک ایرپاد را خوب خشک کنید و بعد آن را در جای خود بگذارید. دقت کنید که به هیچ عنوان از اشیای نوک تیز برای تمیز کردن ایرپاد استفاده نکنید.

خاموش و روشن کردن دو دستگاه

یک راه حل بسیار ساده خاموش و روشن کردن دو دستگاه ست. برای رفع مشکل وصل نشدن ایرپاد به گوشی بهتر است یک بار هم گوشی و هم ایرپاد را خاموش کرده و مجددا آنها را روشن کنید. احتمالا مشکل عدم اتصال ایرپاد به گوشی با انجام این کار برطرف می شود.

بروزرسانی سیستم عامل

اگر سیستم عامل ایرپاد به روز نباشد می تواند موجب وصل نشدن ایرپاد به گوشی شود. دلیل آن هم وجود یک سری ناسازگاری های نرم افزاری و باگ های سیستم عامل قدیمی است. برای رفع مشکل باید حتما از جدیدترین نسخه سیستم عامل استفاده کنید. بنابراین حتما سیستم عامل ایرپاد را به روز رسانی کرده و مطمئن شوید از جدیدترین نسخه سازگار روی آن استفاده می کنید.

رفع مشکلات بلوتوث

از آنجایی که نحوه اتصال ایرپاد به گوشی به صورت بی سیم و از طریق بلوتوث است، ممکن است مشکلات بلوتوث  دلیل وصل نشدن ایرپاد به گوشی شود. بروز مشکل در شناسایی ایرپاد توسط گوشی یا به عکس یا فاصله دستگاه ها می تواند مشکل ساز شود.

حتی گاهی یک سری دستگاه ها یا دیوایس های جانبی در سیگنال های بین دو دستگاه اختلال ایجاد می کند و مانع این اتصال می شود. برای مثال دوربین های ویدئویی بی سیم یا دستگاه هایی با فرکانس مشابه ایرپاد می توانند عامل عدم اتصال ایرپاد به گوشی شوند. در نتیجه بهتر است این موارد را بررسی کرده و بعد از خاموش و روشن کردن بلوتوث، اتصال مجدد دو دستگاه به هم را بررسی کنید.

بررسی تنظیمات صوتی و تنظیم کردن استریو بالانس

اگر مشکلاتی در تنظیمات صوتی گوشی و ایرپاد وجود داشته باشد ممکن است با مشکل وصل نشدن ایرپاد به گوشی مواجه شویم. برای این منظور بهتر است استریو بالانس را در گوشی آیفون تنظیم کنید. در بخش تنظیمات گوشی باید قسمت Accessibility را انتخاب کرده و در ادامه در صفحه ای که نمایان می شود، قسمت Hearing را انتخاب کنید.

سپس در این قسمت سراغ گزینه Audio/Visual بروید. در این قسمت نوار لغزنده را پایین بکشید و ببینید که این نوار بین L و R است یا نه. اگر چنین نبود این نوار را تنظیم کنید. در نهایت برای این که مطمئن شوید هر دو ایرپاد صدای مشابه و هم سطحی را پخش می کنند حتما قسمت Mono Audio را در حالت off قرار دهید.

بررسی تنظیمات صوتی و تنظیم کردن استریو بالانس

غیرفعال کردن برنامه های دیگر

یک سری برنامه ها در گوشی می توانند در عملکرد برنامه بلوتوث اختلال ایجاد کنند. بنابراین در اتصال گوشی و ایرپاد نیز مشکل به وجود می آید. خصوصا برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند می توانند عامل اصلی وصل نشدن ایرپاد به گوشی باشند. بنابراین بهتر است برنامه های پس زمینه و فعال در گوشی را غیر فعال کنید و مجددا اتصال بین ایرپاد و گوشی را بررسی کنید.

خاموش کردن حالت کم مصرف

اگر حالت کم مصرف باتری در گوشی استفاده کنید ممکن است در اتصال بین گوشی و ایرپاد مشکل به وجود آید. با فعال شدن این قابلیت در زمانی که شارژ گوشی کم است برخی از قابلیت های دیگر مانند اتصال بلوتوث غیر فعال می شود. در نتیجه برای رفع مشکل وصل نشدن ایرپاد به گوشی می توان این گزینه را غیر فعال کرد. در بخش تنظیمات باتری باید گزینه Low Power Mode را غیر فعال کنید. بعد از آن مجددا مشکل عدم اتصال ایرپاد به گوشی را بررسی کنید.

unpaired و pair کردن ایرپاد در گوشی

گاهی ممکن است به دلیل به روز رسانی ایرپاد برخی از تنظیمات آن به هم ریخته باشد. برای همین هم در اتصال آن به گوشی مشکل به وجود می آید. برای رفع مشکل وصل نشدن ایرپاد به گوشی بهتر است یک بار دو دستگاه را unpaired کرده و مجددا آنها را با هم جفت کنید. برای انجام این کار در گوشی آیفون وارد قسمت تنظیمات شده و سپس قسمت بلوتوث را باز کنید. آیکون مربوط به ایرپاد را باز کرده و گزینه Forget This Device را بزنید.

در خصوص ایرپادها نیز باید هر دوی آنها را درون کیس شارژ قرار دهید و درب آن را ببندید. 30 ثانیه منتظر بمانید و دکمه setup را فشار دهید. آن را تا زمانی که چراغ چشمک زن سفید رنگ شود نگه دارید. در نهایت دوباره ایرپاد را از کیس درآورده و نزدیک گوشی نگه دارید تا مجددا دو دستگاه به هم وصل شوند.

unpaired و pair کردن ایرپاد در گوشی

بازگردانی به تنظیمات پیش فرض

در نهایت شاید مجبور شوید برای رفع مشکل وصل نشدن ایرپاد به گوشی مجبور به ریست فکتوری کردن دستگاه  شوید. با انجام این کار شما تنظیمات دستگاه را به حالت پیش فرض بر می گردانید تا به این ترتیب برخی از باگ ها و مشکلات احتمالی در تنظیمات برطرف شود.

چرا ایرپادم وصل نمیشه

به طور کلی عدم اتصال ایرپاد چند دلیل عمده دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت اند از:

 • شارژ نبودن باتری ایرپاد

اگر ایرپادهای شما شارژ کمی دارند، ممکن است در جفت شدن آن‌ها با دیگر دستگاه‌ها اختلال ایجاد کنند. بهترین راه برای اطمینان از شارژ صحیح AirPods این است که آن‌ها را در جعبه شارژ خود قرار دهید، سپس کیس شارژ را با کابل لایتنینگ مناسب به درگاه USB یا شارژر دیواری متصل کنید. وقتی ایرپادها را در کیس شارژ قرار دهید، یک نمای کلی از سطح باتری و شارژ دستگاه را نمایش می‌دهد. اگر چراغ سبز شود، کاملا شارژ می‌شود. اگر نور کهربایی باشد، چرخه شارژ کامل نیست. اگر کیس خالی هم نور کهربایی داشته باشد، به این معنی است که کیس نیز باید شارژ شود.

 • مشکل اتصال بلوتوث

ایرپادها به‌راحتی به دستگاه‌های تولید اپل و همچنین دستگاه‌های دیگر متصل می‌شوند. بااین‌وجود برای اتصال به سیگنال بلوتوث قوی در دسترس نیاز دارند. مشکل اتصال بلوتوث یکی از رایج‌ترین دلایلی است که AirPods با دیگر دستگاه‌ها جفت نمی‌شود.

 • تمیز نبودن ایرپاد

کثیف بودن ایرپاد می تواند منجر به عدم اتصال ایرپاد  با گوشی شود. اگر سعی کرده‌اید ایرپادهای خود را با دستگاه‌های دیگر جفت کنید، اما چراغ چشمک‌زن را روی کیس خود نمی‌بینید، ممکن است به این دلیل باشد که ایرپادها با اتصالات الکتریکی پایین جعبه شارژ (یعنی نقاط شارژ داخل کیس) تماس خوبی برقرار نمی‌کنند. دلیل این امر وجود زباله یا گردوغبار و کثیفی است. 

می‌توانید این مشکل را با تمیز کردن AirPods و کیس شارژ برطرف کنید. با پارچه‌ای کمی مرطوب و بدون پرز آن‌ها را تمیز کنید. داخل جعبه شارژ ایرپاد را می‌شود با برس‌های کوچک از هر نوع آلودگی زدود. همچنین می‌توانید پورت و نوک کابل شارژ را هم تمیز کنید. البته باید دقت کنید که به دلیل الکترونیکی بودن قطعات نباید به آن‌ها آب برسد.

3.8/5(14 امتیاز)

9 پاسخ

 1. ایر پاد من لنوو وصل میشه ولی صدا نمیاد فقطم با گوشی من اینجوری

 2. سلام یه مشکل عجیب برا من پیش اومده اینکه هر دو ایرپاد رو روشن میشه ولی فقط اون ایرپاد سمت راست فقط کانکت میشه و سمت چپی کانکت نمیشه . قبلاً اینجوری نبود ..و اینکه سمت چپی روشن و خاموش میشه و power of وpower on هم میگه ولی فقط کانکت نمیشه .

 3. سلام، من یه ایراد i12 خریدم ولی به گوشیم وصل نمیشه ، مدل گوشیم هم سامسونگ A03 هست

 4. سلام ایرپاد من اسمش تو گوشیم نشون داده نمیشه تا چند روز پیش اوکی بود و کار میکرد اما امروز نه اسمش بالا میاد ن وصل میشه میشه راهنمایی کنید لطفاچیکار باید بکنم

 5. سلام روزتون بخیر ،ایرپاد داخل آب افتاده شارژ میشه چراغ چشمک زن هم روشن میشه ولی اتصال داده نمیشه امکانش هست راهنمایی کنید باید چکار کنم ممنون میشم با تشکر

 6. سلام من ایپاد i11خریدم اصلا هیچ نوری از خودش نمیده گذاشتمش تو شارژ ی نور قرمز چشمک می زد و گذاشتم خوب شارژ بشه ولی وقتی در آوردم دوباره مثل اول بود و اصلا روشن نمی شد اگه میشه بگید باید چی کار کنم

  1. سلام دوست عزیز،
   متأسفیم که با این مشکل روبرو شدید. ایراد دستگاه شما از راه دور قابل تشخیص نیست. تکنسین باید از نزدیک دستگاه را بررسی کنند. در صورت تمایل می توانید به یکی از شعب ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *