شعبه مرکزی

تهران - ستارخان

ارسال ایمیل

info@hardwarecenter.ir

اشتراک گذاری

چگونه وارد منوی تنظیمات بایوس لپ تاپ شویم؟

تنظیمات بایوس لپ تاپ را می توان مهم ترین تنظیمات این دستگاه دانست؛ چون بسیاری از عمکلردهای سیستم از جمله نوع بوت، زمان و تاریخ و … را تنظیم می کند. گاهی مشکلاتی که در عملکرد لپ تاپ و کامپیوتر ایجاد می شوند، ناشی از به هم ریختن تنظیمات بایوس یا به روز نبودن این بخش است. این  در حالی است که تنها با اصلاح تنظیمات یا آپدیت کردن بایوس، می توان مشکلات ذکر شده را برطرف کرد.

نحوه دسترسی به تنظیمات بایوس لپ تاپ در مدل ها و برندهای مختلف، کمی متفاوت است. در ادامه روش های ورود به بایوس لپ تاپ را به شما آموزش می دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان و در صورت نیاز خدمات تخصصی، می توانید با پیشه کمک تماس بگیرید.

چگونه وارد منوی تنظیمات بایوس لپ تاپ شویم؟

ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ در ویندوز 10

اگر از ویندوز 10  استفاده می کنید، برای دسترسی به تنظیمات بایوس باید وارد منوی تنظیمات یا Setting شوید. سپس Update & Security  را انتخاب کرده و از پنل سمت چپ، روی Recovery  کلیک کنید. در قسمت Advanced startup روی Restart now  کلیک کنید.

درست وقتی که سیستم شروع به راه اندازی مجدد کرد، از بین گزینه هایی که نمایش داده می شوند، گزینه مربوط به بوت شدن را انتخاب کنید. مسیر Troubleshoot > Advanced options > UEFI Firmware Setting را دنبال کرده و روی Restart  کلیک کنید تا به طور مستقیم ویندوز ۱۰ از UEFI بوت شود.

تنظیمات بایوس لپ تاپ در ویندوز 10
تنظیمات بایوس لپ تاپ در ویندوز 10

ورود به بایوس در ویندوز 8

برای ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ در ویندوز 8 هم باید اول وارد منوی تنظیمات (Setting) شوید. در پنجره ای که باز می ش ود، روی Change PC setting کلیک کنید تا پنجره تنظیمات مربوط به سیستم شما برایتان نمایش داده شود. سپس وارد زبانه General  شده و در قسمت Advanced start-up روی Restart now کلیک کنید. به این ترتیب می توانید تنظیمات بایوس را تغییر داده و در صورت نیاز، آن را اصلاح کنید.

ورود به بایوس در ویندوز 8

ورود به BIOS در ویندوز ۸٫۱

تنظیمات بایوس لپ تاپ در ویندوز ۸٫۱، کمی متفاوت انجام می شود. در این نسخه باید وارد تنظیمات سیستم شده و سربرگ Update and Recovery  را انتخاب کنید. سپس به قسمت Recovery رفته و در قسمت Advanced start-up روی Restart now  کلیک کنید.

ورود به BIOS در ویندوز ۸٫۱

ورورد به تنظیمات بایوس در نسخه های قدیمی ویندوز

در ویندوز 7 و نسخه های قدیمی تر، برای ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ باید به شکل سنتی عمل کنید. به این ترتیب که وقتی سیستم بوت شد، در لحظه مناسب، کلید مربوطه را فشار دهید. شما باید قبل از اینکه سیستم عامل اجرا شود، درست زمانی که لوگوی برند دستگاه نمایش داده می شود، کلید مربوطه را فشار دهید تا به سادگی، وارد محیط بایوس شوید.

دقت کنید که این زمان بسیار کوتاه و محدود است و فقط برای تست سخت افزار و اولویت بندی آن کاربرد دارد. به طور معمول کلیدهایی که وارد بایوس می شوند،  F1, F2, F10, Delete, Esc و یا کلیدهای ترکیبی مانند Ctrl+Alt+Esc یا Ctrl+Alt+Delete هستند.

ورورد به تنظیمات بایوس در نسخه های قدیمی ویندوز

کلید بایوس در لپ تاپ ایسر

برای ورود به منوی تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسر، کلید  F2 و Delete را به صورت هم زمان فشار دهید. اگر کامپیوتر شما دارای ویژگی ACER BIOS باشد، شما می‌توانید BIOS را به تنظیمات بوت بازگردانید؛ برای این کار کلید  F10 را فشار داده و نگه دارید. زمانی که دو بوق پشت سرهم شنیدید تنظیمات شما بازیابی شده‌ اند.

تنظیمات بایوس در لپ تاپ ایسوس

معمولا بیشتر لپ تاپ های ایسوس، از کلید F2 برای ورود به تنظیمات بایوس استفاده می کنند. البته بسته به مدل مادربرد، ممکن است کلیدهای Delete یا Insert و در نهایت  F10 هم کاربرد داشته باشند.

BIOS  در لپ تاپ دل  Dell

در لپ تاپ ها و کامپیوترهای جدید  Dell، کلید F2 را برای ورورد به تنظیمات بایوس لپ تاپ فشار دهید. شما می توانید کلیدهایی مانند F1, Delete, F12 و یا حتی F3 را هم امتحان کنید.

ورود به بایوس در لپ تاپ های اچ پی

برای ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ اچ پی، باید کلید  F10 و یا Esc را فشار دهید. در برخی کامپیوترهای این برند با  F1, F2, F6 و یا F11 هم می توانید وارد BIOS شوید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *